O firmie
kilkadziesiąt lat tradycji - eksport do 23 krajów/ 3 kontynenty
CECHY WĘZŁÓW BETONIARSKICH SIMI
- konstrukcje wszystkich składowych funkcjonalnych, jak przede wszystkim mieszalniki, są wzorowane na najlepszych rozwiązaniach niemieckich
- węzły betoniarskie produkowane jako mobilne, stacjonarne, wieżowe
- z podzespołami wyłącznie od producentów zachodnich reprezentowanych w Polsce
- bez komponentów od producentów z Indii, Chin, Turcji i jakichkolwiek innych, którzy nie budzą zaufania
- konstrukcje typowe - i nietypowe (!), na specjalne zamówienie.
- mieszalniki do betonu dwuwałowe, planetarne, talerzowe lub produkowane na specjalne zamówienie
- specjalistyczne mieszalniki do betonu i jednocześnie do mieszania nawozów rolniczych
- silosy na cement spawane lub montażowe (składane)
- zbiorniki liniowe na kruszywo lub podgarniarki dla obsługi "gwiazd".
- rozmyślnie prosta, jednocześnie solidna konstrukcja całości
- niewielka liczba ruchomych części
- nowoczesny system ważenia
- mikroprocesorowy system automatycznego sterowania
- możliwość sterowania ręcznego
- możliwość dodania sond do pomiaru wilgotności
- możliwość dodania systemu recyklingu i obudowy
- system ochrony przed ponadnormatywnym hałasem
i zapyleniem zamieszkanej okolicy węzła betoniarskiego.
WĘZŁY BETONIARSKIE SIMI
gwarantują niezawodną i ekonomiczną pracę przy długiej żywotności.
Podczas konstruowania węzła betoniarskiego szczególna uwaga jest zwracana na wymiary transportowe i montażowe wszystkich elementów. Węzły betoniarskie SIMI można szybko instalować, w razie potrzeby łatwo demontować i przenieść w inne miejsce.
Dzięki swojej zwartości węzły betoniarskie SIMI mogą być wykorzystywane zarówno na placach budowy, jak w fabrykach do produkcji konstrukcji żelbetowych i związanych z nimi wyrobów.
Fabryka SIMI produkuje węzły betoniarskie typowe i - co nie jest cechą powszechną wśród producentów węzłów betoniarskich - nietypowe. Fabryka jest w swej ofercie elastyczna, a nabywcy mają w jej zespole nie tylko dostawcę, ale i cierpliwego doradcę przy wyborze rozwiązań.
Cała produkcja SIMI spełnia wymagania ISO 9001:2015 i jest zgodna z dyrektywami UE. Bieżący certyfikat TUV jest ważny od 17.12.2021 do 16.12.2024
SIMI - z JUGOSŁAWII DO SERBII
Fabryka węzłów betoniarskich SIMI Sp. z o.o. w Mladenovcu to prywatna firma rodzinna uruchomiona w Jugosławii w roku 1989, kilka lat przed rozpadem państwa jugosłowiańskiego. Od roku 1996 SIMI Sp. z o.o. jest zatem firmą serbską. Mladenovac jest miastem położonym 50 km na południe od Belgradu.
Nazwa SIMI składa się z pierwszych liter imion: założyciela firmy Milovana Jakovljevicia, jego małżonki Svetlany, córki Ireny i syna Igora.
Dypl. inż. Milovan Jakovljević (1942-2022) był konstruktorem maszyn, dyrektorem ds. rozwoju, a potem dyrektorem technicznym jugosłowiańskiej, państwowej fabryki węzłów betoniarskich Progres w Mladenovcu, w tamtym czasie jednego z największych producentów i eksporterów w tej części Europy na cały świat węzłów betoniarskich i innych maszyn.
Inny inżynier, Dragoslav Jovancević był konstruktorem maszyn, towarzyszył Milovanowi Jakovljeviciowi w jego drodze zawodowej. Był w Progresie dyrektorem biura konstrukcyjnego i ds. rozwoju.
Praktycznie obaj prowadzili fabrykę. Milovan Jakovljević został odsunięty z funkcji w roku 1989, bo nie chciał się zapisać do partii komunistycznej, oficjalnie socjalistycznej, poprowadzonej w Belgradzie przez Slobodana Miloszevicia. Rozpoczął więc budowę własnego przedsięwzięcia. W roku 1996 dołączył do niego Dragoslav Jovancević.
Skorzystali ze swojej wiedzy i kontaktów międzynarodowych nawiązanych w czasie poprzedniej pracy. SIMI - to tego efekt. Obecnie fabryka zatrudnia w swoim biurze ds. rozwoju dziewięciu dyplomowanych inżynierów różnych specjalności.
SIMI w SERBII
W szybkim tempie fabryka SIMI stała się jednym z liderów produkcji mieszalników i węzłów betoniarskich na Bałkanach. Pozycję tę zachowuje.
W SIMI Milovan Jakovljević był od początku dyrektorem. I po kilkudziesięciu latach przy produkcji węzłów betoniarskich dalej przez lata w SIMI zajmował się aspektem technicznym tej produkcji i rozwoju, będąc w firmie guru w tej tematyce. Dyrektorem fabryki jest teraz jego syn, dypl. inż. Igor Jakovljević.
Inż Dragoslav Jovancević kieruje nadal zespołem projektantów węzłów betoniarskich SIMI.
Od roku 2008 SIMI wytwarza węzły betoniarskie w swoim nowym obiekcie w Mladenovcu. Hala produkcyjna została zbudowana - podkreślają właściciele - ze środków całkowicie własnych, bez zaciągania kredytu.
SIMI na ŚWIECIE
Fabryka SIMI sprzedaje rocznie 20-30 węzłów betoniarskich. Wcześniej więcej zamówień było na węzły betoniarskie o mniejszej wydajności. Ten trend jest w zaniku. Popyt rośnie na duże węzły betoniarskie.
Mniej więcej 85% produkcji węzłów betoniarskich fabryka SIMI kieruje za granicę, najwięcej do Unii Europejskiej. Na liście są importerzy z 23 państw w Europie, Azji i Afryce, o bardzo różnych klimatach, od syberyjskiego po tropik Czarnego Lądu. Dania dołączyła do spisu w 2019 (po obejrzeniu przez nabywców węzła betoniarskiego 45 m3/h (mieszalnik talerzowy) uruchomionego w Polsce kilka miesięcy wcześniej; zamówili taki sam).
Pandemia koronawirusa w 2020 nie przerwała produkcji w fabryce i dostaw zamówionych węzłów betoniarskich, choć ją oczywiście utrudniła - jak wszędzie wokół.
W maju 2022 fabryka uruchomiła pierwszy swój węzeł betoniarski w Niemczech, w rejonie Berlina, o wydajności 90 m3/h. Tym samym Niemcy - matecznik takze wielu znakomitych producentów węzłów betoniarskich - stały się 23 krajem, do którego trafiła ze swoimi węzłami betoniarskimi fabryka.SIMI.
SIMI w POLSCE
W Polsce SIMI oddało dotąd do użytku 10 węzłów betoniarskich swojej produkcji.
Pierwszy węzeł betoniarski SIMI (mieszalnik talerzowy) 15 m3/h został tu zainstalowany w roku 2008. Nabywca, koło Łodzi, kupił w 2016 następny węzeł betoniarski SIMI - tym razem dwa razy wydajniejszy.
W Polsce fabryka SIMI umieściła dotąd węzły betoniarskie o wydajności od 30 do 120 m3/h. Do niedawna największym z nich był ten, który duński inwestor kupił dla swojej firmy w Polsce. Jest węzłem (80 m3/h) o cechach węzła betoniarskiego (mieszalnik dwuwałowy), ale miesza nawozy rolnicze mając unikalny system pobierania na taśmę transportera lepkich składników. Od stycznia 2022 ten sam inwestor duński ma w Polsce następny węzeł betoniarski SIMI, tym razem o wydajności 30 m3/h. Również w 2022 SIMI uruchomiło kolejny węzeł betoniarski (180 m3/h) u tego samego nabywcy - w Danii.
Od stycznia 2022 największym węzłem betoniarskim SIMI w Polsce jest węzeł koło Mińska Mazowieckiego o wydajności 120 m3/h. To konstrukcja supernowoczesna, z zespolonymi dwoma mieszalnikami planetarnymi o wydajności po 60 m3/h, z podwójnymi lejami spustowymi - do specjalistycznej produkcji. Siedem zbiorników na kruszywo, jeden, podziemny transporter taśmowy-waga, unikalne oprogramowanie dla tego systemu jeden plus dwa, dziewięć sond Hydronix, wszystkie skalibrowane pod efektywny tryb automatyczny. Układ tym bardziej nietypowy, że umieszczony w kilkupiętrowej konstrukcji betonowej postawionej w komunikacji z SIMI przez nabywcę i wyposażony w podgarniarkę SIMI poruszającą się po poprzecznym torze.
Fabryka SIMI, jak zostało podkreślone, jest w swej ofercie elastyczna. Opisany wyżej węzeł - to jeden z przykładów dostawy takiego węzła całkowicie nietypowego.
Wśród użytkowników węzłów betoniarskich SIMI w Polsce są firmy z kapitałem polskim, hiszpańskim, duńskim.
Nabywcy czterech węzłów betoniarskich SIMI w Polsce zapoznali się przed zakupem z pracą SIMI w jej siedzibie w Mladenovcu. Dwa węzły betoniarskie zostały sprzedane w następstwie wygranego przetargu (w 2018 i w 2019).
Kupując węzeł betoniarski SIMI nabywca zawiera umowę bezpośrednio z fabryką.
SIMI – serwis fabryczny
Węzły betoniarskie SIMI są serwisowane przez ekipy fabryczne. Z SIMI do centrum Polski jest 1000 km łatwego dojazdu autostradami.
Dotąd jednak nie było ani jednej awarii węzłów betoniarskich SIMI w Polsce z powodu problemu w urządzeniu, który blokowałby jego pracę i co by wymagało nagłego przyjazdu ekipy fabrycznej. Raz, gdy właściciel węzła betoniarskiego wymienił zużytą linę wyciągową skipu na niewłaściwą i lina ta w krótkim czasie pękła generując szkody, wezwana w sobotę na pomoc ekipa fabryczna SIMI była na miejscu w poniedziałek rano
SIMI – opinia Politechniki Warszawskiej
W roku 2015 Instytut Maszyn Roboczych Ciężkich Politechniki Warszawskiej poddał ocenie węzeł betoniarski SIMI o wydajności 60 m3/h. Wymienił szereg cech, które decydują o nowoczesności maszyny - w tym łatwość transportu, posadowienia, montażu, oszczędność zajmowanego przez węzeł betoniarski miejsca, pełną automatyzację systemu sterowania produkcją, możliwość zdalnej regulacji tego systemu, możliwość monitorowania i raportowania produkcji w czasie rzeczywistym i bardzo wygodny załadunek betonomieszarek pod dowolnym kątem. "W węzłach betoniarskich SIMI mieszalniki stoją przeważnie na platformie wysuniętej poza szkielet węzła w stylu balkonu (nie ma podparcia z drugiej strony), dzięki czemu pod nimi jest wolna przestrzeń ograniczona tylko z jednej strony ścianą konstrukcji węzła." - podkreślił Instytut.
Poszczególne z tych cech mogą w swoich węzłach betoniarskich wskazać i niejedni inni producenci, ale czy wszyscy mogą scharakteryzować swoje urządzenia podobnym hasłem?
Węzły betoniarskie SIMI to solidne i skuteczne urządzenia.
Zachodnia jakość w korzystnej dla nabywców cenie.
LISTA ZACHODNICH PODZESPOŁÓW dla węzłów betoniarskich SIMI
- czujniki pomiarowe, przetworniki sygnału - FLINTEC (Niemcy)
- wibratory, zawory motylkowe - WAM (Włochy)
- kompresory - Atlas Copco (Szwecja)
- wodomierz - Burkert (Niemcy)
- ręczny kołowrót - Haacon (Niemcy)
- napęd mieszalnika - Marathon Electric (Włochy)
- motoreduktor skipu - SEW-EURODRIVE (Niemcy)
- pompy - Wurschum (Niemcy)
- reduktor w mieszalniku - Cobra (Włochy)
- PLC - OMRON (Japonia)
- styczniki, bezpieczniki, przełączniki - Eaton Moeller (Niemcy)
- przekaźniki - Schrack (Austria)
- prostowniki - Meanwell (Tajwan)
- wyłączniki indukcyjne i magnetyczne -Turck (Niemcy)
- wyłączniki krańcowe - Schmersal (Niemcy)
- sonda wilgotności - Hydronix (Wlk. Brytania)
- łożyska - SKF (Szwecja)
Czytaj więcej