O firmie

SIMI, fabryka węzłów betoniarskich, to prywatna serbska firma rodzinna, założona w roku 1989. W ciągu 30 lat pogłębiła wielkie doświadczenie swych założycieli w produkcji nowoczesnych, wytrzymałych betoniarni, z zastosowaniem prawdziwie niezawodnego. elektronicznego systemu sterowania.

Założyciele firmy prowadzili w uprzemysłowionej byłej Jugosławii wielką, państwową fabrykę węzłów betoniarskich, która współpracowała regularnie ze znaczącymi producentami węzłów betoniarskich w Europie Zachodniej, przede wszystkim z Liebherrem, i eksportowała większość swojej produkcji. Ścisłe kontakty SIMI z Liebherrem pozostają do dziś.

Położona 50 km od stolicy Serbii, Belgradu, fabryka SIMI w Mladenovcu jest jednym z największych w Europie Południowo-Wschodniej producentów węzłów betoniarskich. Cała jej produkcja spełnia wymagania  ISO 9001:2008 i jest zgodna z dyrektywami Unii Europejskiej.

Dwie trzecie produkcji fabryka SIMI eksportuje. Importerzy są w 21 państwach Europy, Azji i Afryki.

Fabryka rozwija swój program pod kątem innowacji, z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych stosowanych w świecie. Oferuje urządzenia wykonane w Serbii i uzupełniane wyłącznie o elementy produkowane przez czołowych producentów zachodnich (spis w dalszej części tej informacji).

Co bardzo ważne - SIMI, to producent, który dostosowuje projekty do indywidualnych potrzeb zamawiającego, czasem, bywa, i dość szczególnych - co nie jest powszechną praktyką wśród wytwórców węzłów betoniarskich.

Fabryka zapewnia także bardzo dobry stosunek jakości produktu do cenyNa korzystną dla klienta cenę wpływa także fakt, że nabywca, kupując węzeł betoniarski SIMI, podpisuje umowę kupna-sprzedaży bezpośrednio z fabryką. Znaczy - nabywa ten węzeł po cenie fabrycznej, bez udziału finansowego firm pośredniczących. 

Wśród znaczących odbiorców produkcji SIMI za granicą są liczne firmy w Rosji, zwłaszcza w Moskwie, gdzie pracuje ponad 20 węzłów betoniarskich SIMI. Betoniarnie z serbskiej fabryki funkcjonują w Rumunii, Bułgarii, Francji, na Węgrzech, we Włoszech, we wszystkich państwach postjugosłowiańskich, włącznie ze Słowenią. Także na Dalekim i Bliskim Wschodzie, jak i w kilku krajach afrykańskich. Węzły betoniarskie SIMI sprawdzają się w różnych warunkach klimatycznych, nawet skrajnych (Syberia, Afryka).

SIMI jest obecne na rynku w Polsce od roku 2008. W marcu 2016 kolejną betoniarnię z serbskiej fabryki zakupiła firma Markbud z Poddębic koło Łodzi, która nabyła pierwszy węzeł wyeksportowany przez SIMI do Polski.

Jedną z najnowszych dostaw produktów fabryki SIMI do Polski jest węzeł mieszający BSA 80 (m3/h), z mieszalnikiem dwuwałowym dla firmy Agro Trade Sp. z o.o. w Koszalinie, z kapitałem duńskim (produkcja nawozów sztucznych). Został oddany do użytku w połowie marca 2019. Węzeł miesza składniki nawozów: wapno i popiół. Może też oczywiście produkować beton, w pełni wyboru klas.

Najnowszym, wykonanym przez SIMI dla nabywcy w Polsce węzłem betoniarskim jest węzeł o wydajności 45 m3/h, z czterema zbiornikami na kruszywo, wprowadzonymi w ponad metrowej głębokości kanał, dla ułatwienia ładowania. 25 maja 2019 został uruchomiony w Skokach koło Poznania, w firmie P.W. "ADAM".

Fabryka SIMI produkuje:

- węzły betoniarskie o wydajności od 15 do 180 m3/h.
mieszalniki od 150 do 4500 l.
transportery ślimakowe o długości 3-15 m i wydajności 10-120 t/h.
filtry do odpylania o powierzchni 8-22 m2
urządzenia do załadunku cementu i materiałów sypkich z silosów do cystern.
urządzenia do napowietrzania materiałów sypkich w silosach.
silosy na materiały sypkie 50-500 t.
urządzenia do recyklingu.
podgarniarki z wysięgnikami długości 8-20 m i wydajności 20-80 m3/h.

Komponenty węzłów betoniarskich SIMI, troskliwie dobierane, są produkcji własnej (fabryka specjalizuje się w produkcji szczególnie mieszalników) lub wyłącznie zachodniej produkcji.

Na liście dostawców komponentów dla produktów SIMI są:

czujniki pomiarowe, przetworniki sygnału - FLINTEC (Niemcy)
wibratory, zawory motylkowe - WAM (Włochy)
kompresory - Atlas Copco (Szwecja)
wodomierz - Burkert (Niemcy)
ręczny kołowrót - Haacon (Niemcy)
napęd mieszalnika - Marathon Electric (Włochy)
motoreduktor skipu - SEW-EURODRIVE (Niemcy)
pompy - Wurschum (Niemcy)
reduktor w mieszalniku - Cobra (Włochy)
PLC - OMRON (Japonia)
styczniki, bezpieczniki, przełączniki - Eaton Moeller (Niemcy)
przekaźniki - Schrack (Austria)
prostowniki - Meanwell (Tajwan)
wyłączniki indukcyjne i magnetyczne - Turck (Niemcy)
wyłączniki krańcowe - Schmersal (Niemcy)
sonda wilgotności - Hydronix (Wlk. Brytania)

SIMI zapewnia własny serwis i części zamienne.

Na życzenie nabywców SIMI przeprowadza okresowe przeglądy techniczne. W razie potrzeby ekipa fabryczna przyjeżdża na miejsce w Polsce według schematu: alert od właściciela węzła betoniarskiego SIMI, do tej chwili dodajemy 24H, w najbliższym dniu roboczym po tej dobie, rano, ekipa Simi jest na miejscu.

Ale węzły betoniarskie SIMI to bardzo wytrzymałe i skuteczne urządzenia. Ewentualne ich awarie – to rzadkość. Regulacja, w razie potrzeby, systemu sterowania odbywa się z fabryki zdalnie, przez Internet, z użyciem aplikacji TeamViewer - co jest już powszechną praktyką.

Cło w Polsce na węzły betoniarskie z Serbii wynosi 0 złotych. Płatny jest VAT.

_________________________________________________________________

Węzły betoniarskie SIMI to solidne i skuteczne urządzenia.

Zachodnia jakość w korzystnej dla Nabywców cenie.

Producent, który utrwala swoje wysokie umiejętności już kilkadziesiąt lat.Czytaj więcej