O firmie

SIMI - fabryka węzłów betoniarskich w SerbiiSIMI, fabryka węzłów betoniarskich, to prywatna, serbska firma rodzinna, założona w roku 1989. W ciągu 31 lat pogłębiła wielkie doświadczenie swych założycieli w produkcji nowoczesnych, wytrzymałych betoniarni, z zastosowaniem niezawodnego, elektronicznego systemu sterowania.


Założyciele firmy prowadzili w uprzemysłowionej byłej Jugosławii wielką, państwową fabrykę węzłów betoniarskich, która współpracowała ze znaczącymi producentami betoniarni w Europie Zachodniej, głównie z koncernem Liebherr i eksportowała większość produkcji. Ścisłe kontakty SIMI z Liebherrem pozostają do dziś.

Położona 50 km od stolicy Serbii, Belgradu, fabryka SIMI w Mladenovcu jest jednym z największych w Europie Południowo-Wschodniej producentów węzłów betoniarskich. Cała jej nowoczesna produkcja spełnia wymagania ISO 9001:2008 i jest zgodna z dyrektywami Unii Europejskiej.

Dwie trzecie produkcji fabryka SIMI eksportuje. Importerzy są w 22 państwach Europy, Azji i Afryki. 22 kraj – Dania – dołączyła na początku października 2019.

Fabryka rozwija swój program pod kątem innowacji, z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych stosowanych w świecie. Oferuje urządzenia wykonane u siebie, w Serbii i uzupełniane wyłącznie o podzespoły produkowane przez czołowych producentów zachodnich.

SIMI, to producent, który dostosowuje projekty do indywidualnych potrzeb zamawiającego, czasem, bywa, i dość szczególnych - co nie jest powszechną praktyką wśród wytwórców węzłów betoniarskich.

Fabryka zapewnia bardzo dobry stosunek jakości produktu do ceny. Na korzystną dla klienta cenę wpływa także fakt, że nabywca, kupując węzeł betoniarski SIMI, zawiera umowę kupna-sprzedaży bezpośrednio z fabryką. Znaczy - nabywa ten węzeł po cenie fabrycznej, bez udziału finansowego firm pośredniczących.

Eksport: Betoniarnie z serbskiej fabryki funkcjonują m.in. w Rosji (w samej Moskwie ponad 20) Rumunii, Bułgarii, na Węgrzech, we Francji, we Włoszech, we wszystkich państwach postjugosłowiańskich, włącznie ze Słowenią. Także na Dalekim i Bliskim Wschodzie, jak i w kilku krajach afrykańskich.

W październiku 2019 węzeł betoniarski SIMI BSA 45 LS został zakupiony przez duński koncern HedeDanmark – rozpoczął pracę w centrum Danii w połowie grudnia 2019. HedeDanmark podjął decyzję o zakupie tego węzła po rekonesansie, w czasie którego przedstawiciele koncernu zapoznali się z węzłami SIMI pracującymi w Polsce.

Natomiast firma Lafarge z koncernu LafargeHolcim nabyła i eksploatuje od trzech lat węzeł betoniarski na południu Serbii.

Węzły betoniarskie SIMI sprawdzają się w różnych warunkach klimatycznych, nawet skrajnych (Syberia, Afryka...).

SIMI jest obecne na rynku w Polsce od roku 2008. W marcu 2016 kolejną betoniarnię z serbskiej fabryki zakupiła firma Markbud z Poddębic koło Łodzi, która nabyła pierwszy węzeł wyeksportowany przez SIMI do Polski.

Najnowszym, wykonanym przez SIMI dla nabywcy w Polsce węzłem betoniarskim jest węzeł o wydajności 45 m3/h, z czterema zbiornikami na kruszywo, wprowadzonymi w ponad metrowej głębokości kanał, dla ułatwienia ładowania. Został uruchomiony w Skokach koło Poznania, w firmie P.W. "ADAM".

Wśród użytkowników węzłów betoniarskich SIMI w Polsce są firmy z kapitałem polskim, hiszpańskim, duńskim.

Fabryka SIMI produkuje:

- węzły betoniarskie o wydajności od 15 do 120 m3/h.
- mieszalniki do tych węzłów.
- transportery ślimakowe o długości 3-15 m i wydajności 10-120 t/h.
- filtry do odpylania o powierzchni 8-22 m2
- urządzenia do załadunku cementu i materiałów sypkich.
- urządzenia do napowietrzania materiałów sypkich w silosach.
- silosy na materiały sypkie 50-500 t.
- urządzenia do recyklingu.
- podgarniarki z wysięgnikami długości 12-20 m i wydajności 20-80 m3/h.

Na liście zachodnich podzespołów dla produktów SIMI są:

- czujniki pomiarowe, przetworniki sygnału - FLINTEC (Niemcy)
- wibratory, zawory motylkowe - WAM (Włochy)
- kompresory - Atlas Copco (Szwecja)
- wodomierz - Burkert (Niemcy)
- ręczny kołowrót - Haacon (Niemcy)
- napęd mieszalnika - Marathon Electric (Włochy)
- motoreduktor skipu - SEW-EURODRIVE (Niemcy)
- pompy - Wurschum (Niemcy)
- reduktor w mieszalniku - Cobra (Włochy)
- PLC - OMRON (Japonia)
- styczniki, bezpieczniki, przełączniki - Eaton Moeller (Niemcy)
- przekaźniki - Schrack (Austria)
- prostowniki - Meanwell (Tajwan)|
- wyłączniki indukcyjne i magnetyczne - Turck (Niemcy)
- wyłączniki krańcowe - Schmersal (Niemcy)
- sonda wilgotności - Hydronix (Wlk. Brytania)

SIMI zapewnia własny serwis i części zamienne. Ale węzły betoniarskie SIMI to bardzo wytrzymałe i skuteczne urządzenia. Regulacja, w razie potrzeby, systemu sterowania odbywa się z fabryki zdalnie, z użyciem aplikacji TeamViewer - co jest już zresztą powszechną praktyką.
__________________________________________________________________

Węzły betoniarskie SIMI to solidne i skuteczne urządzenia.
Zachodnia jakość w korzystnej dla nabywców cenie.

tagi: Mobilny i stacjonarny węzeł betoniarski - producent mobilnych i stacjonarnych węzłów betoniarskich (węzły betoniarskie)

Czytaj więcej