O firmie

SIMI - fabryka węzłów betoniarskich w Serbii
CECHY WĘZŁÓW BETONIARSKICH SIMI

- konstrukcje wszystkich składowych funkcjonalnych, jak przede wszystkim mieszalniki, są wzorowane na najlepszych rozwiązaniach niemieckich
- węzły betoniarskie produkowane jako mobilne, stacjonarne, wieżowe
- z podzespołami wyłącznie od producentów zachodnich reprezentowanych w Polsce

- bez komponentów od producentów z Indii, Chin, Turcji i jakichkolwiek innych, którzy nie budzą zaufania

- konstrukcje typowe - i nietypowe, na specjalne zamówienie.


- mieszalniki do betonu dwuwałowe, planetarne, talerzowe lub produkowane na specjalne zamówienie

- specjalistyczne mieszalniki do betonu i jednocześnie do mieszania nawozów rolniczych
- silosy na cement spawane lub montażowe (składane)
- zbiorniki liniowe na kruszywo lub podgarniarki dla obsługi "gwiazd".

- rozmyślnie prosta, jednocześnie solidna konstrukcja całości
- niewielka liczba ruchomych części
- nowoczesny system ważenia
- mikroprocesorowy system automatycznego sterowania
- możliwość sterowania ręcznego
- możliwość dodania sond do pomiaru wilgotności

- możliwość dodania systemu recyklingu i obudowy
- system ochrony przed ponadnormatywnym hałasem
   i zapyleniem
zamieszkanej okolicy węzła betoniarskiego.

WĘZŁY BETONIARSKIE SIMI
gwarantują niezawodną i ekonomiczną pracę przy długiej żywotności.


Podczas konstruowania węzła betoniarskiego szczególna uwaga jest zwracana na wymiary transportowe i montażowe wszystkich elementów. Węzły betoniarskie SIMI można szybko instalować, w razie potrzeby łatwo demontować i przenieść w inne miejsce.

Dzięki swojej zwartości węzły betoniarskie SIMI mogą być wykorzystywane zarówno na placach budowy, jak w fabrykach do produkcji konstrukcji żelbetowych i związanych z nimi wyrobów.


Fabryka SIMI produkuje węzły betoniarskie typowe i - co nie jest cechą powszechną wśród producentów węzłów betoniarskich - nietypowe. Fabryka jest w swej ofercie elastyczna, a nabywcy mają w jej zespole nie tylko dostawcę, ale i cierpliwego doradcę przy wyborze rozwiązań.

Cała produkcja SIMI spełnia wymagania ISO 9001:2015 i jest zgodna z dyrektywami UE. Bieżący certyfikat TUV jest ważny od 17.12.2021 do 16.12.2024

SIMI - z JUGOSŁAWII DO SERBII

Fabryka węzłów betoniarskich SIMI Sp. z o.o. w Mladenovcu to prywatna firma rodzinna uruchomiona w Jugosławii w roku 1989, kilka lat przed rozpadem państwa jugosłowiańskiego. Od roku 1996 SIMI Sp. z o.o. jest zatem firmą serbską. Mladenovac jest miastem położonym 50 km na południe od Belgradu.

Nazwa SIMI składa się z pierwszych liter imion: założyciela firmy Milovana Jakovljevicia, jego małżonki Svetlany, córki Ireny i syna Igora.

Dypl. inż. Milovan Jakovljević (1942-2022) był konstruktorem maszyn, dyrektorem ds. rozwoju, a potem dyrektorem technicznym jugosłowiańskiej, państwowej fabryki węzłów betoniarskich Progres w Mladenovcu, w tamtym czasie jednego z największych producentów i eksporterów w tej części Europy na cały świat węzłów betoniarskich i innych maszyn.


Inny inżynier, Dragoslav Jovancević był konstruktorem maszyn, towarzyszył Milovanowi Jakovljeviciowi w jego drodze zawodowej. Był w Progresie dyrektorem biura konstrukcyjnego i ds. rozwoju.

Praktycznie obaj prowadzili fabrykę. Milovan Jakovljević został odsunięty z funkcji w roku 1989, bo nie chciał się zapisać do partii komunistycznej, oficjalnie socjalistycznej, poprowadzonej w Belgradzie przez Slobodana Miloszevicia. Rozpoczął więc budowę własnego przedsięwzięcia. W roku 1996 dołączył do niego Dragoslav Jovancević.

Skorzystali ze swojej wiedzy i kontaktów międzynarodowych nawiązanych w czasie poprzedniej pracy. SIMI - to tego efekt. Obecnie fabryka zatrudnia w swoim biurze ds. rozwoju dziewięciu dyplomowanych inżynierów różnych specjalności.

SIMI w SERBII

W szybkim tempie fabryka SIMI stała się jednym z liderów produkcji mieszalników i węzłów betoniarskich na Bałkanach. Pozycję tę zachowuje.

W SIMI Milovan Jakovljević był od początku dyrektorem. I po kilkudziesięciu latach przy produkcji węzłów betoniarskich dalej przez lata w SIMI zajmował się  aspektem technicznym tej produkcji i rozwoju, będąc w firmie guru w tej tematyce. Dyrektorem fabryki jest teraz jego syn, dypl. inż. Igor Jakovljević.

Inż Dragoslav Jovancević kieruje nadal zespołem projektantów węzłów betoniarskich SIMI.

Od roku 2008 SIMI wytwarza węzły betoniarskie w swoim nowym obiekcie w Mladenovcu. Hala produkcyjna została zbudowana - podkreślają właściciele - ze środków całkowicie własnych, bez zaciągania kredytu.

SIMI na ŚWIECIE

Fabryka SIMI sprzedaje rocznie 20-30 węzłów betoniarskich. Wcześniej więcej zamówień było na węzły betoniarskie o mniejszej wydajności. Ten trend jest w zaniku. Popyt rośnie na duże węzły betoniarskie.

Mniej więcej 85% produkcji węzłów betoniarskich fabryka SIMI kieruje za granicę, najwięcej do Unii Europejskiej. Na liście są importerzy z 22 państw w Europie, Azji i Afryce, o bardzo różnych klimatach, od syberyjskiego po tropik Czarnego Lądu. Dania dołączyła do spisu w 2019 (po obejrzeniu przez nabywców węzła betoniarskiego 45 m3/h (mieszalnik talerzowy) uruchomionego w Polsce kilka miesięcy wcześniej; zamówili taki sam).

Pandemia koronawirusa w 2020 nie przerwała produkcji w fabryce i dostaw zamówionych węzłów betoniarskich, choć ją oczywiście utrudniła - jak wszędzie wokół.

O
becne rozchwianie gospodarki, ktorej powody znamy aż nazbyt dobrze,  także utrudnia pracę przedsiębiortwom, i to w skali globu. Ale i w tych okolicznościach, przy lawinowo drożejących surowcach,  gdy mocno rośnie cena stali, fabryka SIMI kontynuuje swój kurs.

W  maju 2022 uruchomi pierwszy swój węzeł betoniarski w Niemczech, w rejonie Berlina. Tym samym Niemcy - matecznik takze wielu znakomitych producentów węzłów betoniarskich - stanie się 23 krajem, do którego trafiła ze swoimi węzłami betoniarskimi fabryka.SIMI.


SIMI w POLSCE

W Polsce SIMI oddało dotąd do użytku 10 węzłów betoniarskich swojej produkcji.

Pierwszy węzeł betoniarski SIMI (mieszalnik talerzowy) 15 m3/h został tu zainstalowany w roku 2008. Nabywca, koło Łodzi, kupił w 2016 następny węzeł betoniarski SIMI - tym razem dwa razy większy.

W Polsce fabryka SIMI umieściła dotąd dziesięć węzłów betoniarskich - o wydajności od 30 do 120 m3/h. Do niedawna największym z nich był ten, który duński inwestor kupił dla swojej firmy w Polsce. jest węzłem (80 m3/h) o cechach węzła betoniarskiego (mieszalnik dwuwałowy), ale miesza nawozy rolnicze mając unikalny system pobierania na taśmę transportera lepkich składników. Od stycznia 2022 ten sam inwestor duński ma w Pollsce następny węzeł betoniarski SIMI, tym razem o wydajności 30 m3/h,

Od początku grudnia 2021 największym węzłem betoniarskim SIMI w Polsce jest węzeł koło Mińska Mazowieckiego o wydajności 120 
m3/h. To konstrukcja super nowoczesna, z zespolonymi dwoma mieszalnikami planetarnymi o wydajności po 60 m3/h, z podwójnymi lejami spustowymi - do specjalistycznej produkcji. Siedem zbiorników na kruszywo, jeden, podziemny transporter taśmowy-waga, unikalne oprogramowanie dla tego systemu jeden plus dwa, dziewięć sond Hydronix, wszystkie skalibrowane pod efektywny tryb automatyczny. Układ tym bardziej nietypowy, że umieszczony w kilkupiętrowej konstrukcji betonowej postawionej w komunikacji z SIMI przez nabywcę i wyposażony w podgarniarkę SIMI poruszającą się po poprzecznym torze.

Fabryka SIMI, jak zostało podkreślone, jest w swej ofercie elastyczna. Opisany wyżej węzeł - to jeden z przykładów dostawy takiego węzła całkowicie nietypowego.

Wśród użytkowników węzłów betoniarskich SIMI w Polsce są firmy z kapitałem polskim, hiszpańskim, duńskim.

Nabywcy czterech węzłów betoniarskich SIMI w Polsce zapoznali się przed zakupem z pracą SIMI w jej siedzibie w Mladenovcu. Dwa węzły betoniarskie zostały sprzedane w następstwie wygranego przetargu (w 2018 i w 2019).

Kupując węzeł betoniarski SIMI nabywca zawiera umowę bezpośrednio z fabryką.

SIMI – serwis fabryczny

Węzły betoniarskie SIMI są serwisowane przez ekipy fabryczne. Z SIMI do centrum Polski jest 1000 km łatwego dojazdu autostradami. Przyjazdy techników serwisowych SIMI, na formalne wezwanie właścicieli węzłów betoniarskich w Polsce, są możliwe i w trakcie obecnej pandemii i okresowego zamykania granic Unii Europejskiej przez sąsiadujące z Serbią Węgry. To dlatego, że Węgrzy mają dobry stosunek do Polski.


Dotąd jednak nie było ani jednej awarii węzłów betoniarskich SIMI w Polsce z powodu problemu w urządzeniu, który blokowałby jego pracę i co by wymagało nagłego przyjazdu ekipy fabrycznej. Raz, gdy właściciel węzła betoniarskiego wymienił zużytą linę wyciągową skipu na niewłaściwą i lina ta w krótkim czasie pękła generując szkody, wezwana w sobotę na pomoc ekipa fabryczna SIMI była na miejscu w poniedziałek rano

SIMI – opinia Politechniki Warszawskiej

W roku 2015 Instytut Maszyn Roboczych Ciężkich Politechniki Warszawskiej poddał ocenie węzeł betoniarski SIMI o wydajności 60 m3/h. Wymienił szereg cech, które decydują o nowoczesności maszyny - w tym łatwość transportu, posadowienia, montażu, oszczędność zajmowanego przez węzeł betoniarski miejsca, pełną automatyzację systemu sterowania produkcją, możliwość zdalnej regulacji tego systemu, możliwość monitorowania i raportowania produkcji w czasie rzeczywistym i bardzo wygodny załadunek betonomieszarek pod dowolnym kątem. "W węzłach betoniarskich SIMI mieszalniki stoją przeważnie na platformie wysuniętej poza szkielet węzła w stylu balkonu (nie ma podparcia z drugiej strony), dzięki czemu pod nimi jest wolna przestrzeń ograniczona tylko z jednej strony ścianą konstrukcji węzła." - podkreślił Instytut.


Poszczególne z tych cech mogą w swoich węzłach betoniarskich wskazać
i niejedni inni producenci, ale czy wszyscy mogą scharakteryzować swoje urządzenia podobnym hasłem?


     Węzły betoniarskie SIMI to solidne i skuteczne urządzenia.
          Zachodnia jakość w korzystnej dla nabywców cenie.


LISTA ZACHODNICH PODZESPOŁÓW dla węzłów betoniarskich SIMI


- czujniki pomiarowe, przetworniki sygnału -
FLINTEC (Niemcy)
- wibratory, zawory motylkowe - WAM (Włochy)
- kompresory - Atlas Copco (Szwecja)
- wodomierz - Burkert (Niemcy)
- ręczny kołowrót - Haacon (Niemcy)
- napęd mieszalnika - Marathon Electric (Włochy)
- motoreduktor skipu - SEW-EURODRIVE (Niemcy)
- pompy - Wurschum (Niemcy)
- reduktor w mieszalniku - Cobra (Włochy)
- PLC - OMRON (Japonia)
- styczniki, bezpieczniki, przełączniki - Eaton Moeller (Niemcy)
- przekaźniki - Schrack (Austria)
- prostowniki - Meanwell (Tajwan)
- wyłączniki indukcyjne i magnetyczne -Turck (Niemcy)
- wyłączniki krańcowe - Schmersal (Niemcy)
- sonda wilgotności - Hydronix (Wlk. Brytania)

tagi: Mobilny i stacjonarny węzeł betoniarski - producent mobilnych i stacjonarnych węzłów betoniarskich (węzły betoniarskie)


Czytaj więcej